Parafia pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP
Rawicz

XXXIII Niedziela Zwykła 19 listopada 2023 r.

Sobota, 18 Listopad 2023 r.

XXXIII Niedziela Zwykła 19 listopada 2023 r.


Zbiórka ofiar na prace i inwestycje parafialne – Za tydzień ofiary zebrane podczas Mszy Św. zostaną przeznaczone na nasze prace i inwestycje parafialne.

 

Rekolekcje Przedadwentowe – w najbliższą sobotę 25 listopada br. rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Przedadwentowe, potrwają do środy 29 listopada br. Nauki codziennie na Mszach Świętych. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Piotr Andrukiewicz – Redemptorysta, który przez kilka lat pracował w Radiu Maryja.

V Jubileuszowy Bal Parafialny – Podobnie jak w latach poprzednich pragniemy zorganizować Bal Parafialny. Będzie to mały Jubileusz bo po raz V. Cena od pary 330,- zł, od osoby 165. Nagroda Główna to wyjazd w marcu 2024 r. do Sanktuarium Matki Bożej w Medugorj. Bilety do nabycia od dnia 22 listopada w „Studio Piękności – Barbara Karkosz” i w sklepie „Big Star” na ul. Wojska Polskiego. Wszystkie osoby chętne do pomoc w prosimy o kontakt telefoniczny nr 606 343 478.

 

Kurs Przedmałżeński - Kurs Przedmałżeński odbędzie się w Parafii Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu w dniach od niedzieli 26 listopada do piątku 01 grudnia 2023 r. Kurs rozpoczyna się w Niedzielę 26 listopada 2019 na Mszy Św. o godz. 1830. Nauki codziennie w salce Św. Jana Pawła II na probostwie po Mszy Św. o godz. 1830.

 

„Szkoła modlitwy” - Zapraszamy na kolejne spotkanie z serii „Szkoła modlitwy” w najbliższą sobotę 18 listopada o godz. 2000.

 

Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania - Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8 w piątek 24 listopada o godzinie 1700. Spotkanie dla klasy 7 w poniedziałek 27 listopada o godzinie 1700.

Katecheza uzupełniająca dla dorosłych – nasza Parafia organizuje katechezę uzupełniającą dla dorosłych. Skierowana jest ona do tych dorosłych, którzy ukończyli już edukację szkolną, a nie uczestniczyli w lekcjach religii w szkole ponadgimnazjalnej (liceum, technikum, szkoła zawodowa). Katechezy będą odbywały się w soboty o godz. 1930 od listopada do maja w salce św. Jana Pawła II. Zgłoszenia podczas pierwszego spotkania, które będzie miało miejsce 18 listopada br. o godz. 1930.

 

100 Lat Chóru Św. Wojciecha – z okazji 100 – lecia naszego Chóru Parafialnego Św. Wojciecha dzisiaj o godz. 1200 Mszę Św. dziękczynną z tej okazji odprawi Ks. Bp Jan Glapiak. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z tej szczególnej okazji w życiu naszej parafii.

 

VI Cecyliański Przegląd Chórów – Z okazji 100 lecia naszego Chóru parafialnego Św. Wojciecha w dzisiaj o godz. 1500 zapraszamy na VI Cecyliański Przegląd Chórów, wystąpi 8 chórów.

 

Nowy numer „GENEZARET” – za tydzień ukaże się nowy grudniowy numer naszej gazetki parafialnej „Genezaret”. Zachęcany do nabywania i czytania.

 

Pierniki odpustowe – za tydzień będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą „Pierniki Odpustowe w formie kościółka z liczbą 156 – tyle lat liczy bowiem nasza parafia.

 

Akcja Katolicka - w czwartek 23 listopada 2023 r. (czwartek) odbędzie się zebranie Akcji Katolickiej po wieczornej Mszy Św. w salce Św. Jana Pawła II.

 

Odnowa w Duchu św. Spotkanie modlitewne odbędzie się we wtorek po mszy wieczornej w kościele. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków wspólnoty.

 

Bank Żywności. Świąteczna zbiórka żywności odbędzie się w Rawickich marketach w dniach 24-25 listopada 2023 r. Już teraz dziękujemy za cierpliwość i hojność w dzieleniu się z drugim człowiekiem.

 

Koło Przyjaciół Radia Maryja - Zaprasza w poniedziałek, 20 listopada na Różaniec i Mszę św. w o godz. 1730 w kościele Św. Andrzeja Boboli, z udziałem Koła Przyjaciół Radia Maryja. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie w salce.

 

Koszt wywozu śmieci – dnia 09 listopada br. zapłaciliśmy faktury za wywóz odpadów z Cmentarza w sumie: 26.031,83 zł. Były to faktury za wywóz odpadów od 01 do 31 października 2023 r.

 

Biblioteka Parafialna. Otwarta w środy od godz. 1700 do godz. 1800.

 

„Niedziela ze Świętymi i Błogosławionymi” – uczniowie klas od I do IV włącznie będą otrzymywać naklejki do książeczki, która otrzymają na lekcji religii od katechetów.

 

Modlitwa w intencji Ojczyzny i świata – Rycerze Św. Michał Archanioła będą prowadzić we wtorki o godz. 800 modlitwę w intencji Ojczyzny i świata. Zachęcamy do włączenia się w tą modlitwę tak bardzo potrzebną w dzisiejszych czasach.

 

Ministranci i kandydaci - Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby przeżywać Mszę Świętą bliżej ołtarza do grupy ministranckiej. Zbiórka ze szczegółami w sobotę o godzinie 1100. Zbiórka dla ministrantów rozpoczynająca nowy rok formacyjny o godz. 1000.

 

Wymienianki za zmarłych - Wymienianki jednorazowe za zmarłych na listopad można zamawiać w Zakrystii, wymienianki całoroczne na rok 2024 zamawiamy tylko w Biurze Parafialnym. Pod chórem i na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki, które mogą służyć pomocą w spisaniu wymianianek jednorazowych.

 

Nagranie I Komunii Św. – jeszcze nadal niektórzy Rodzice ni odebrali nagranie video tegorocznej I Komunii Św. Odbiór w Zakrystii po Mszy Św.

 

Bank Odzieży – Bank jest otwarty w czwartki od godz. 1600 do godz. 1730 (tel. 882-356-261). Bank mieści się w drugim budynku mieszkalnym Domu Katolickiego.

 

Posługa kapelana w szpitalu w Rawiczu - Przypominany, że w czasie trwania obostrzeń sanitarnych w szpitalu posługa kapelana jest możliwa jedynie na wyraźną prośbę chorego lub rodziny. Telefon: 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

 

Pielgrzymki – nasza parafia pragnie zorganizować w roku 2024 pielgrzymkę do Ziemi Św. w dniach od 10 – 17 marca 2024 oraz do Chorwacji połączoną z pobytem w Medugorje w dniach od 10 – 18 czerwca 2024 r. Informacje na stronie internetowej naszej parafii i w Biurze Parafialnym. Zapisy w Biurze Parafialnym.

 

Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: 60 rocznicę Halina i Tadeusz Fajer -Jubilatom życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

Internetowy przekaz nabożeństw z naszego kościoła – Transmisja internetowa wszystkich Mszy Św. i nabożeństwa można oglądać przez stronę internetową: fararawicz.parafia.net.pl oraz przez profil naszej parafii na facebook: Parafia Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu.

 

Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu – 23102031210000640200240267. Wszystkie pieniądze jakie posiadamy przechowujemy na koncie bankowym. Na probostwie nie przechowuje się żadnych dużych sum pieniędzy.

 

Opłatki wigilijne - Do rozprowadzania opłatków są upoważnieni Panowie: Kościelny i Organista oraz Siostry Elżbietanki, które rozprowadzają opłatki w swoim domu zakonnym.

 

PodziękowaniaBóg zapłać za 5 ofiar złożonych lub wpłaconych na konto bankowe naszej parafii na prace i inwestycje parafialne. Do chwili obecnej na tegoroczne inwestycje i prace parafialne wpłynęło 837 ofiar, zgromadzona sumę to: 190.986,42 zł. Wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Św. Antoniego.

 

Pogrzeby: - W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych Parafian:

Śp. Józefa Małeckiego z ul. Rolniczej 4, miał 90 lat; Śp. Halinę Maćkowiak, z ul. Bączkiewicza 1C, miała 67 lat; Śp. Zofię Lisiecka z ul. Przyjemskiego 34, miała 71 lat; Śp. Joannę Kędziora z ul. Świerkowej 10A, miała 89 lat; Śp. Józefa Rosińskiego z ul. Dąbrowskiego 29C/3, miał 76 lat, pochowany w Sarnowie; w czwartek16 listopada zmarł Śp. Zenon Łukowiak z ul. Sucharskiego 6, miał 87 lat, pogrzeb odbędzie się w Golejewku w poniedziałek 20 listopada o godz. 1200, w piątek 17 listopada zmarli: Śp. Marian Cieśla z ul. Westerplatte 7, miał 73 lata, pogrzeb będzie we wtorek 21 listopada o godz. 1300 i Śp. Janina Habernik z ul. Gen. Grota Roweckiego 2 A/ 13, miał 79 lat pogrzeb będzie we wtorek 21 listopada br. o godz. 1400 - Niech Bóg Miłosierny wprowadzi ich do radości w Niebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wirtualne spacery

Msze Święte

W dni powszednie Adwentu

Od poniedziałku do piątku godz. 6.00, godz. 8.30, godz. 17.00 i godz. 18.30
W sobotę godz. 7.00, godz. 8.30 i godz. 18.30

W niedzielę
godz. 7.00, godz. 8.30, godz. 9.30, godz. 11.00,
godz, 12.00, godz. 17.00 i godz. 18.30

Okazja do spowiedzi

W dni powszednie 30 minut przed Mszą Św.

W niedzielę: podczas Mszy Św.
za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 11.00

Biuro parafialne

Poniedziałek - Sobota: 900 - 1200
Czwartek: 1500 - 1800

Facebook

Transmisja na żywo z FARY

fararawicz.png