Parafia pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP
Rawicz

XXXII Niedziela Zwykła - 12 listopada 2023 r.

Czwartek, 09 Listopad 2023 r.

XXXII Niedziela Zwykła - 12 listopada 2023 r.


Przygotowanie do I Komunii Św. – w środę 15 listopada br. po Mszy Św. wieczornej odbędzie się w kościele zebranie Rodziców dzieci które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii Św.

 

„Szkoła modlitwy” - Zapraszamy na kolejne spotkanie z serii „Szkoła modlitwy” w najbliższą sobotę 18 listopada o godz. 2000.

 

Katecheza uzupełniająca dla dorosłych – nasza Parafia organizuje katechezę uzupełniającą dla dorosłych. Skierowana jest ona do tych dorosłych, którzy ukończyli już edukację szkolną, a nie uczestniczyli w lekcjach religii w szkole ponadgimnazjalnej (liceum, technikum, szkoła zawodowa). Katechezy będą odbywały się w soboty o godz. 1930 od listopada do maja w salce św. Jana Pawła II. Zgłoszenia podczas pierwszego spotkania, które będzie miało miejsce 18 listopada br. o godz. 1930.

 

100 Lat Chóru Św. Wojciecha – z okazji 100 – lecia naszego Chóru Parafialnego Św. Wojciecha w niedzielę o godz. 1200 Mszę Św. dziękczynną z tej okazji odprawi Ks. Bp Jan Glapiak. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy z tej szczególnej okazji w życiu naszej parafii.

 

VI Cecyliański Przegląd Chórów – Z okazji 100 lecia naszego Chóru parafialnego Św. Wojciecha w niedzielę 19 listopada br. o godz. 1500 zapraszamy na VI Cecyliański Przegląd Chórów, wystąpi 8 chórów.

 

Biblioteka Parafialna. Otwarta w środy od godz. 1700 do godz. 1800.

 

„Niedziela ze Świętymi i Błogosławionymi” – uczniowie klas od I do IV włącznie będą otrzymywać naklejki do książeczki, która otrzymają na lekcji religii od katechetów.

 

Modlitwa w intencji Ojczyzny i świata – Rycerze Św. Michał Archanioła będą prowadzić we wtorki o godz. 800 modlitwę w intencji Ojczyzny i świata. Zachęcamy do włączenia się w tą modlitwę tak bardzo potrzebną w dzisiejszych czasach.

 

Ministranci i kandydaci - Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby przeżywać Mszę Świętą bliżej ołtarza do grupy ministranckiej. Zbiórka ze szczegółami w sobotę o godzinie 1100. Zbiórka dla ministrantów rozpoczynająca nowy rok formacyjny o godz. 1000.

 

Wymienianki za zmarłych - Wymienianki jednorazowe za zmarłych na listopad można zamawiać w Zakrystii, wymienianki całoroczne na rok 2024 zamawiamy tylko w Biurze Parafialnym. Pod chórem i na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki, które mogą służyć pomocą w spisaniu wymianianek jednorazowych.

 

Nagranie I Komunii Św. – jeszcze nadal niektórzy Rodzice ni odebrali nagranie video tegorocznej I Komunii Św. Odbiór w Zakrystii po Mszy Św.

 

Bank Odzieży – Bank jest otwarty w czwartki od godz. 1600 do godz. 1730 (tel. 882-356-261). Bank mieści się w drugim budynku mieszkalnym Domu Katolickiego.

 

Posługa kapelana w szpitalu w Rawiczu - Przypominany, że w czasie trwania obostrzeń sanitarnych w szpitalu posługa kapelana jest możliwa jedynie na wyraźną prośbę chorego lub rodziny. Telefon: 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

 

Pielgrzymki – nasza parafia pragnie zorganizować w roku 2024 pielgrzymkę do Ziemi Św. w dniach od 10 – 17 marca 2024 oraz do Chorwacji połączoną z pobytem w Medugorje w dniach od 10 – 18 czerwca 2024 r. Informacje na stronie internetowej naszej parafii i w Biurze Parafialnym. Zapisy w Biurze Parafialnym.

 

Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: 55 rocznicę Krystyna i Bronisław Cichy; 58 rocznicę Janina i Jerzy Kupczykowie; 66 rocznicę Urszula i Stanisław - Jubilatom życzymy dalszego Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

Internetowy przekaz nabożeństw z naszego kościoła – Transmisja internetowa wszystkich Mszy Św. i nabożeństwa można oglądać przez stronę internetową: fararawicz.parafia.net.pl oraz przez profil naszej parafii na facebook: Parafia Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu.

 

Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu – 23102031210000640200240267. Wszystkie pieniądze jakie posiadamy przechowujemy na koncie bankowym. Na probostwie nie przechowuje się żadnych dużych sum pieniędzy.

 

Opłatki wigilijne - Do rozprowadzania opłatków są upoważnieni Panowie: Kościelny i Organista oraz Siostry Elżbietanki, które rozprowadzają opłatki w swoim domu zakonnym.

 

PodziękowaniaBóg zapłać za 8 ofiar ( w tym jedną znaczną) złożonych lub wpłaconych na konto bankowe naszej parafii na prace i inwestycje parafialne. Do chwili obecnej na tegoroczne inwestycje i prace parafialne wpłynęły 832 ofiary, zgromadzona sumę to: 190.086,42 zł. Wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Św. Antoniego.

 

Pogrzeby: - W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych Parafian:

Śp. Andrzeja Balcerzaka z ul. Kosynierów Gdyńskich 18, miał 78 lat; Śp. Zenona Domagałę z Wiednia w Austrii, miał 77 lat; Śp. Danutę Majer z ul. Westerplatte 6, miała 87 lat; Śp. Aleksandra Bojdo z ul. Bączkiewicza 6A, miał 71 lat; Śp. Urszulę Lorek z ul. Gen. Grota Roweckiego 2D, miała 77 lat; Śp. Ryszarda Walkowiaka z Wejherowa, miał 62 lata - Niech Bóg Miłosierny wprowadzi ich do radości w Niebie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

………………………………………………………………………………….

Sakrament Chrztu Św. udzielany jest w naszej parafii zasadniczo w soboty na wieczornej Mszy Św. i w niedzielę podczas niedzielnej Mszy Św. Chrzest załatwia się w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, należy przedstawić urzędowy Akt Urodzenia dziecka, jeśli chrzestni są z poza parafii należy przedstawić zaświadczenia, że te osoby mogą być chrzestnymi. Chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, czyli uczestniczące w niedzielnej Mszy Św. Jeśli chrzestny przebywa poza granicami kraju winien przedstawić zaświadczenie wydane przez Polską Misję Katolicką, lub parafię na terenie której zamieszkuje. Chrzestnymi nie mogą być osoby które świadomie z własnej opuszczają niedzielą i świąteczną Mszę Św. lub żyją w niesakramentalnych związkach małżeńskich.

Wirtualne spacery

Msze Święte

W dni powszednie Adwentu

Od poniedziałku do piątku godz. 6.00, godz. 8.30, godz. 17.00 i godz. 18.30
W sobotę godz. 7.00, godz. 8.30 i godz. 18.30

W niedzielę
godz. 7.00, godz. 8.30, godz. 9.30, godz. 11.00,
godz, 12.00, godz. 17.00 i godz. 18.30

Okazja do spowiedzi

W dni powszednie 30 minut przed Mszą Św.

W niedzielę: podczas Mszy Św.
za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 11.00

Biuro parafialne

Poniedziałek - Sobota: 900 - 1200
Czwartek: 1500 - 1800

Facebook

Transmisja na żywo z FARY

fararawicz.png