Parafia pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP
Rawicz

XXXI Niedziela Zwykła - 05 listopada 2023 r.

Piątek, 03 Listopad 2023 r.

XXXI Niedziela Zwykła - 05 listopada 2023 r.


Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania - Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania z klas 7 i 8 są proszeni o dostarczenie deklaracji zgłaszającej chęć przystąpienia sakramentu do 12 listopada.

 

Nowy „Genezaret –  jest jeszcze nowy listopadowy numer naszej gazetki parafialnej „Genezaret”. Nasza gazetka parafialna wychodzi już 31 lat.

 

Katecheza uzupełniająca dla dorosłych – nasza Parafia organizuje katechezę uzupełniającą dla dorosłych. Skierowana jest ona do tych dorosłych, którzy ukończyli już edukację szkolną, a nie uczestniczyli w lekcjach religii w szkole ponadgimnazjalnej (liceum, technikum, szkoła zawodowa). Katechezy będą odbywały się w soboty o godz. 1930 od listopada do maja w salce św. Jana Pawła II. Zgłoszenia podczas pierwszego spotkania, które będzie miało miejsce 18 listopada br. o godz. 1930.

 

Odnowa w Duchu Św. Spotkanie Odnowy w Duchu Św. we wtorek na salce Św. Jana Pawła II po Mszy Św. wieczornej.

 

Bank Żywności. Wydawanie darów w środę od godz. 1300 do 1500.

 

Biblioteka Parafialna. Otwarta w środy od godz. 1700 do godz. 1800.

 

„Niedziela ze Świętymi i Błogosławionymi” – uczniowie klas od I do IV włącznie będą otrzymywać naklejki do książeczki, która otrzymają na lekcji religii od katechetów.

 

Modlitwa w intencji Ojczyzny i świata – Rycerze Św. Michał Archanioła będą prowadzić we wtorki o godz. 800 modlitwę w intencji Ojczyzny i świata. Zachęcamy do włączenia się w tą modlitwę tak bardzo potrzebną w dzisiejszych czasach.

 

Ministranci i kandydaci - Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby przeżywać Mszę Świętą bliżej ołtarza do grupy ministranckiej. Zbiórka ze szczegółami w sobotę o godzinie 1100. Zbiórka dla ministrantów rozpoczynająca nowy rok formacyjny o godz. 1000.

 

Wymienianki za zmarłych - Wymienianki jednorazowe za zmarłych na listopad można zamawiać w Zakrystii, wymienianki całoroczne na rok 2024 zamawiamy tylko w Biurze Parafialnym. Pod chórem i na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki, które mogą służyć pomocą w spisaniu wymianianek jednorazowych.

 

Nagranie I Komunii Św. – jeszcze nadal niektórzy Rodzice ni odebrali nagranie video tegorocznej I Komunii Św. Odbiór w Zakrystii po Mszy Św.

 

Bank Odzieży – Bank jest otwarty w czwartki od godz. 1600 do godz. 1730 (tel. 882-356-261). Bank mieści się w drugim budynku mieszkalnym Domu Katolickiego.

 

Posługa kapelana w szpitalu w Rawiczu - Przypominany, że w czasie trwania obostrzeń sanitarnych w szpitalu posługa kapelana jest możliwa jedynie na wyraźną prośbę chorego lub rodziny. Telefon: 507 495 874 (do chorego wzywamy za życia)

 

Pielgrzymki – nasza parafia pragnie zorganizować w roku 2024 pielgrzymkę do Ziemi Św. w dniach od 10 – 17 marca 2024 oraz do Chorwacji połączoną z pobytem w Medugorje w dniach od 10 – 18 czerwca 2024 r. Informacje na stronie internetowej naszej parafii i w Biurze Parafialnym. Zapisy w Biurze Parafialnym.

 

Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: 40 rocznicę Elżbieta i Henryk Sołtysiak - Jubilatom życzymy dalszego Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

 

Internetowy przekaz nabożeństw z naszego kościoła – Transmisja internetowa wszystkich Mszy Św. i nabożeństwa można oglądać przez stronę internetową: fararawicz.parafia.net.pl oraz przez profil naszej parafii na facebook: Parafia Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu.

 

Nr konta bankowego naszej parafii: Parafia Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu – 23102031210000640200240267.  Wszystkie pieniądze jakie posiadamy przechowujemy na koncie bankowym. Na probostwie nie przechowuje się żadnych dużych sum pieniędzy.

 

Opłatki wigilijne - Do rozprowadzania opłatków są upoważnieni Panowie: Kościelny i Organista oraz Siostry Elżbietanki, które rozprowadzają opłatki w swoim domu zakonnym.

 

Kino „Promień” – zaprasza na film: ”Oblicze Jezusa” w dniach od 3 do 9 listopada o godz. 1700.

 

PodziękowaniaBóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na prace i inwestycje parafialne zebrano sumę: 12.725,21 zł i 50 koron szwedzkich. 5 ofiar złożonych lub wpłaconych na konto bankowe naszej parafii na prace i inwestycje parafialne. Do chwili obecnej na tegoroczne inwestycje i prace parafialne wpłynęły 824 ofiary, zgromadzona sumę to: 186.166,42 zł. Ojcom Żywego Różańca i starszym ministrantom za pomoc w zbiórce ofiar na utrzymanie Cmentarza Parafialnego, zebrano sumę: 10.551,90 zł i 3 funty i 3 pensy angielskie. Wszystkich dobroczyńców i ofiarodawców polecamy opiece i wstawiennictwu Św. Antoniego.

 

Pogrzeby: - W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych Parafian:

Śp. Tadeusz Ścimborski z Szymanowa 48, miał 74 lata; Śp. Grażyna Kossowska, z ul. Królowej Jadwigi 7, miała 86 lat - Niech Bóg Miłosierny wprowadzi Ich do radości w Niebie. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie …

………………………………………………………………………………….

Sakrament Chrztu Św. udzielany jest w naszej parafii zasadniczo w soboty na wieczornej Mszy Św. i w niedzielę  podczas niedzielnej Mszy Św. Chrzest załatwia się w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, należy przedstawić urzędowy Akt Urodzenia dziecka, jeśli chrzestni są z poza parafii należy przedstawić zaświadczenia, że te osoby mogą być chrzestnymi. Chrzestnymi mogą być osoby wierzące i praktykujące, czyli uczestniczące w niedzielnej Mszy Św. Jeśli chrzestny przebywa poza granicami kraju winien przedstawić zaświadczenie wydane przez Polską Misję Katolicką, lub parafię na terenie której zamieszkuje. Chrzestnymi nie mogą być osoby które świadomie z własnej opuszczają niedzielą i świąteczną Mszę Św. lub żyją w niesakramentalnych związkach małżeńskich.

Wirtualne spacery

Msze Święte

W dni powszednie Adwentu

Od poniedziałku do piątku godz. 6.00, godz. 8.30, godz. 17.00 i godz. 18.30
W sobotę godz. 7.00, godz. 8.30 i godz. 18.30

W niedzielę
godz. 7.00, godz. 8.30, godz. 9.30, godz. 11.00,
godz, 12.00, godz. 17.00 i godz. 18.30

Okazja do spowiedzi

W dni powszednie 30 minut przed Mszą Św.

W niedzielę: podczas Mszy Św.
za wyjątkiem Mszy Św. o godz. 11.00

Biuro parafialne

Poniedziałek - Sobota: 900 - 1200
Czwartek: 1500 - 1800

Facebook

Transmisja na żywo z FARY

fararawicz.png